Hemşire Çağrı Sistemleri

Hastane odalarından, hastaların ihtiyaçlarını veya personellerin yardım çağrılarını hemşire istasyonuna sesli veya ışıklı olarak bildirecek, tüm işlemleri kayıt altına alarak personeller arasında iletişim sağlayan sistemlerin tümüne Hemşire Çağrı Sistemleri denilmektedir.

Hemşire çağrı sistemleri, günümüzde kablolu ve kablosuz olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Kablolu sistemler kullanıcılar için belirli alanlarda iletişim sağlarken, kablosuz hemşire çağrı sistemleri gerekli donanımlar sunulduğunda hastalara hareket halindeyken de hizmet sağlamaktadır. Hemşire çağrı sistemlerinden bu kadar bahsetmişken, hemşire çağrı sistemlerinin hangi ekipmanlardan oluştuğuna göz atalım.
Hemşire Çağrı Sistemleri Ekipmanları Nelerdir? Hemşire çağrı sistemleri genellikle tüm üreticiler için aynı mantıkla üretilmektedir. Bu sebeple üreticilerin ürünleri birbirlerine benzer olmaktadır. Bunlar; Hemşire Çağrı Panosu, Hemşire Çağrı Butonu, Banyolar için İpli Çağrı Butonu, Mobil Hemşire Çağrı Terminali (Pager), Kablolu El Butonu olarak düşünülebilir. Yazılması ve okunması her ne kadar kolay olsa da bu sistemlerin kurulumu ve devreye alınması tecrübe ve profesyonellik gerektirmektedir.
Negro Enerji olarak, tecrübeli personelimizle size çözüm üretmek ve projelerinizi değerlendirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Translate »